Silikon Splint' in Diğer Burun Tamponlarına Göre Üstünlükleri

 

Burun ameliyatları sonrasında aşağıdaki nedenleden dolayı farklı özelliklerde burun tamponları burun içerisine yerleştirilmektedir:

- Burun içerisinde yapışıklıkları engellemek
- Burun septumunu sabitlemek
- Kanamayı engellemek
- Nazal septumda kan birikmesini engellemek

Burun tamponları bu özelliklerden birini ya da birkaçını sağlayabilmektedir.


Burun Tamponlarının Özellikleri, Avantajları ve Dezavantajları

 

Burun Tamponlarının Özellikleri, Avantajları ve Dezavantajları

Burun tamponlarının özellikleri, avantajları ve dezavantajları aşağıdaki şekilde sunulabilir:

- Burun içerisinde şişen ve burun içerisindeki dokulara baskı uygulayan Merocell Tamponlar kanama kontrolünde birçok avantaja sahiptir. İçlerinde silikon havayolu bulunan formları da mevcuttur. Bununla birlikte burun içerisindeki dokulara çık sıkı basınçla yapışabilir, çıkarılırken ağrıya neden olurlar ve enfeksiyon riskini arttırabilirler. Burun içerisinde genellikle en fazla 3 gün tutulurlar.

- Burun içerisinde kanama alanlarına kendiliğinden yapışan ve eriyerek burun içerisinden atılan spongostan ve Nasapore türevi tamponların kanama kontrolü etkisi Merocel Tamponlar kadar olmasa da vardır. Ağrısız bir şekilde kendiliğinden ya da okyanus suyu sprey kullanıldığında çıkabilir. 3-4 gün burun içerisinde kalabildiklerinden, burun eti ameliyatı sonrası şien burun etleri ile nazal septum arasındaki izolasyon görevini bu süreden daha uzun yapamadıklarından nadiren de olsa burun septumu ve burun eti arasında yapışıklıkları engelleyemeyebilirler.

- Nazal Silikon Splint' ler burun içerisinde burun ucuna bir dikişle tutturularak yaklaşık 7 gün boyunca yerinde tutulurlar. Enfeksiyon riskini arttırmazlar. Hava deliği olduğundan hastanın nefes almasına olanak sağlarlar. Dikiş alındığında, acısız ve kolayca burun içerisinden çıkarılabilirler. Burun içerisinde 7 gün tutulabildiğinden bu sürenin sonunda genellikle burun içi mukoza iyileşme süreci çoğunlukla tamamlandığı için burun içi yapışıklıkları engellerler. Silikon Splintlerin dış kısmında kanamayı durduran spongostan türevi maddeler içeren formları da mevcuttur.

Silikon Burun Tamponu Nasıl Çıkarılır? (Nasal Splint Removal)

 

Tamponsuz Burun Ameliyatı mı Yoksa Silikon Splint Kullanılarak Yapılan Burun Ameliyatı mı Daha Avantajlı?

 

Silikon burun tamponu

Burun ameliyatlarından burun kıkırdağı eğriliği ameliyatları tek başına yapıldığında tampon kullanılmayabilir. "ENTact Septal Stapler" denilen burun içi stapler uygulama sistemi ile nazal septum ameliyat sonrası stabil hale getirilebilir. Bununla birilikte burun eti ameliyatı da yapıldıysa, şişen burun etleri nazal septumla temas edebilmekte ve temas noktalarında yapışıklıklar (burun içi sineşiler) ortaya çıkabilmektedir. Burun eti ameliyatı ve deviasyon ameliyatı birlikte yapıldığında silikon splint yerleştirilmesi, burun içerisinde yapışıklık olmasını engeller, burun septumunun sabit kalmasını sağlar ve içerisindeki delik sayesinde hastanın splint çıkarılana kadar burundan nefes almasına olanak sağlar.

Silikon Splint' lerin bu avantajları nedeniyle burun ameliyatlarından sonra kullanılması, ameliyat başarını etkileyebilmektedir.

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2

 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha önceden farklı kliniklerde iki kez burun estetiği ameliyatı yapılmış ve gaga buru deformitesi (Polly Beak Deformity) ortaya çıkmış olan hastamıza ofis şartlarında lokal anestezik krem ile burun derisi üzerine masaj yapıldıktan sonra, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren dolgu ile “burun dolgusu uygulaması” yaptık. İşlem öncesi ve işlemden hemen sonraki görselleri videonun sonunda bulabilirsiniz.

Burun Dolgusu

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz linkler:

Bir Tane Daha "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!
Dolgu Maddesi İle Burun Estetiği
Burun Dolgusu Randevusu
Burun Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları