Basınçsız, Yüksek Volümlü Burun Yıkama Sistemi Türkiye' de: Rhino Horn

 

Burun içinin yıkanması amacıyla piyasada çok farklı ürün bulunmaktadır. Özellikle mevsim değişikliklerinde, allerjik rinit tedavisi, burun kuruluğu tedavisi, üst solunum yollarının viral enfeksiyonlarının tedavisi, sinüzit tedavisi, burun ameliyatlarından sonra bakım amacıyla burun içerisinin tuzlu su ile yıkanması önerilmektedir.

Burun içerisine tuzlu su uygulanması için kullanılabilen yöntemler ve cihazlar aşağıdaki şekilde özetlenilebilir:

- Okyanus suyu spreyler
- Evde tuzlu su hazırlama
- Sinüs rinse burun yıkama sistemi
- Neti Pot yıkama sistemi (Rhino Horn)
- Nasopure nazal yıkama sistemi

Rhino Horn

Neti Pot burun yıkama sistemi, normalde yogadaki bir temizlenme sisteminin parçası olarak tanımlanmış. Rhino Horn, bir Neti Pot sistemi olarak Türkiye' de üretilmeye başlandı.

Ek not: Makeleyi hazırladıktan bir yıl kadar sonra Türkiye' ye ürünü getiren firmanın anlaşmalarının sonlandığını duydum. Ürün eczanelerde bulunabiliyor.


Rhino Horn burun yıkama sisteminin farklı özellikleri

Rhino horn

 

Rhino Horn burun yıkama sistemi, yerçekimin gücüyle, basınçsız burun içerisinin yıkanması amacıyla üretilmiş. Norveç' te dizayn edilmiş. Sinüs rinse yıkama sisteminden farklı olarak basınç uygulanmadan, yerçekimi sayesinde suyun burun içerisine aktarılması için dizayn edilmiş. Bu ürünün özellikleri aşağıdaki şekilde özetlenilebilir:

- Basınçsız burun yıkama sistemidir. Kulak zarı travması ve burun kaması riski daha azdır.
- Yüksek volümlü burun yıkama sistemidir.
- Kimyasal bir ürün kullanılmadan, doğal tuz ve su kullanılarak burun içerisinin temizlenmesi ve mukozanın nemlendirilmesi için kullanılabilir
- Ürün yapısında kullanılan malzeme antibakteriyel özellikte olduğundan uzun süreli kullanım için tasarlanmış.

Ürün kutusunun içerisinde himalaya tuzu, tuz koyma kaşığı ve uygulama şişesi bulunuyor.

Yurtdışı kaynaklarda, burun yıkama amacıyla kullanılan plastik şişe benzeri ürünlerin, her uygulama sonrasında, sıcak deterjanlı su ile yıkanması ve 1 aydan fazla şişenin kullanılmaması önerilmektedir.

Bunun dışında, kullanılması gereken su steril ya da kaynatılmış soğutulmuş su olması daha uygundur. "Rhino Horn" kelimeleri, İngilizce, "gergedan boynuzu" anlamında kullanılsa da; Neti Pot burun yıkama sistemidir.

Riho Horn üretici firmasının ve ürün kullanımı ile ilgili web sitelerinin linkleri >>

- User Guide to Rhino Horn :: Yogaprosess AS
- Rhino Horn Neti Pot
- Nasal Irrigation | Rhino Horn Hong Kong
- Rhino Horn - Integrative Practitioner
- Neti - Pot
- Rhino Horn

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz benzer linkler >> Burnun Tuzlu Sularla Lavajı Nasıl Yapılır? / Sinüs Rinse Kullanımı İle İlgili Önemli Ayrıntılar / Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Denize Girilebilir mi?

Rhino Horn Uygulama Videosu:

 

Rhino Horn Fotoğrafları

Rhino Horn

Rhino Horn

Rhino Horn

Rhino Horn

Rhino Horn

Rhino Horn

Benzer bir makale linki >> Akut Sinüzit Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? 

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2

 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha önceden farklı kliniklerde iki kez burun estetiği ameliyatı yapılmış ve gaga buru deformitesi (Polly Beak Deformity) ortaya çıkmış olan hastamıza ofis şartlarında lokal anestezik krem ile burun derisi üzerine masaj yapıldıktan sonra, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren dolgu ile “burun dolgusu uygulaması” yaptık. İşlem öncesi ve işlemden hemen sonraki görselleri videonun sonunda bulabilirsiniz.

Burun Dolgusu

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz linkler:

Bir Tane Daha "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!
Dolgu Maddesi İle Burun Estetiği
Burun Dolgusu Randevusu
Burun Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları