Estetiksiz Burun Küçültme Mümkün müdür?

 

Estetiksiz Burun Küçültme Mümkün müdür?

Burun Küçültme İçin Tek Gerçek Yöntem: Estetik Burun Ameliyatıdır


Burun estetiği yapılmasızın, burun hacminde küçülme sağlanabilmesi mümkün değildir. Burun hacminde fazlalık olması durumunda, bu fazla olan bölgenin uzaklaştırılmaksızın, burun küçültülmesi mümkün değildir.

Burun Küçültme Egzersizleri


Burun şeklinde, düzenli baskı uygulama ile kısa süreli değişiklikler sağlanabilinir. Ancak, burun kemiği ve kıkırdakların baskı ile kalıcı hacim kaybedilmesi mümkün değildir.

Burun Küçültme Aparatı


Uzak doğu kökenli bayanların geniş ve yatık burun yapısını değiştirebilme amacıyla geliştirilmiş, burun ucuna takılan ve baskı yaparak burun hacmini azalttığı savunulan ürünler sadece geçici etki sağlayabilir. Tam tersi, doku beslenmesinde azalma ve doku harabiyetine neden olabilirler. Gelişme çağındaki çocuklarda bu tür aparatların kullanılması daha da riskli olabilir.

Burun Küçültme Kremi


Burun estetik uygulamalarına yoğun talebin etkisi kanıtlanmamış birçok estetik dışı yöntemin tanımlanmasına yol açmıştır. Burun hacminde azalma ve burun küçültülmesi amacıyla görebileceğiniz bitkisel ürün, masaj kremi ya da benzeri ürüne inanmamanızı öneririm.

Burun Dolgusu, Burun Küçültme Değil; Burun Büyültme Yöntemidir!

 

Burun dolgusu

Geçici ve kalıcı dolgu malzemeleri, (ben pek tercih etmesem de!) burun yüzeyindeki, çukur alanların ve asimetrik bölgelerin doldurulması amacıyla kullanılmaktadır. Burun dolgusu, isminden de anlaşılabileceği gibi burun hacmini arttırır. Örneğin, burun kemeri olan bir hastada, burun ucuna dolgu yapılarak kemerin daha az görünür olması sağlanır. Bu şekilde fazlalık olan kemer bölgesi alınmadan; burun ucu daha da öne doğru büyütülür. Yani, burun dolgusu burun küçültme değil burun büyültme yöntemidir. Özellikle burun ucu, dolgu uygulamaları açısından çok dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Burun dolgusu uygulamalarının, burun ucunda ülserasyon, renk değişikliği, nodül oluşumu, nekroz ve gangren gibi riskleri mevcuttur.

Botox İle Burun Küçültme Mümkün müdür?


Botox uygulaması ile burun ucunu aşağıya doğru çeken kaslar, geçici olarak felce uğratılabilir. Bu şekilde burun ucunda daha dik görünüm ve önden bakıldığında, burnun az da olsa; daha kısa görünümü sağlanılabilir. Bununla birlikte, burun hacminde küçülme bu yöntemle de sağlanamaz.

Burun Askı Yöntemi İle Burun Küçültme Mümkün müdür?


"Dikişle burun ucu kaldırma" ya da "burun askılama" olarak bilinen yöntemde sadece burun ucu kaldırılabilir. Ancak, kalıcı ve kalın dikişlere bağlı deride renk değişliği, dikş reaksiyonları ve ipin cilt dışına atılması gibi riskleri mevcuttur. Bu yöntemde, burun hacminde azalma olmaksızın, burun ucunda daha kalkık görünüm ve burun uzunluğunda da kısalma sağlanabilir. Burun dolgusu gibi bu yöntemi de pek tercih etmiyorum.

Burun Küçültme Ameliyatı


Aslında "burun küçültme ameliyatı" olarak tanımlanan özel bir ameliyat ismi yoktur. Klasik "estetik burun ameliyatı" yani "rinoplasti" zaten burun şekillendirme ve aynı zamanda burun hacminde azalmanın sağlandığı burun küçültme ameliyatıdır. Bu ameliyatta, burun ucunda daha kalık görünüm, burun ucunun yeniden şekillendirilmesi, burun hacminde azalma ya da burun daraltma gibi birçok ayrı işlem yapılabilmektedir. Burun ucunun küçültülmesi ile ilgili benzer bir makaleler >> Burun Ucu Küçültme / Burun Kanadı ve Burun Deliklerini Daraltma Ameliyatı: Alar Base Rezeksiyonu

Ameliyatsız Burun Estetiği

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2

 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha önceden farklı kliniklerde iki kez burun estetiği ameliyatı yapılmış ve gaga buru deformitesi (Polly Beak Deformity) ortaya çıkmış olan hastamıza ofis şartlarında lokal anestezik krem ile burun derisi üzerine masaj yapıldıktan sonra, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren dolgu ile “burun dolgusu uygulaması” yaptık. İşlem öncesi ve işlemden hemen sonraki görselleri videonun sonunda bulabilirsiniz.

Burun Dolgusu

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz linkler:

Bir Tane Daha "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!
Dolgu Maddesi İle Burun Estetiği
Burun Dolgusu Randevusu
Burun Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları