Burun Estetiği Ameliyatlarında Kullanılan Malzemeler Sonucu Etkileyebilir!

 

Burun estetiği ameliyatları, kişiye özel planlanan ve burnu oluşturan kemik, kıkırdak ve bağ dokusu elemanlarına müdahalelerin yapıldığı kompleks bir cerrahi işlemler grubundan oluşmaktadır. Ameliyat esnasında, kemik, kıkırdak ve yumuşak dokulara özel cerrahi aletler kullanılmakta ve ameliyat esnasında ve sonrası da yeni oluşturulan burun yapısının şeklinin korunmasına yönelik malzemeler kullanılmaktadır.


Burun estetiği ameliyatında kullanılan malzemeler nasıl olmalıdır?

 

Burun estetiği malzeme kalitesi 

Burun estetiği ameliyatında kullanılan dikiş malzemeleri, burun ateli ve burun içi tamponların doku reaksiyonu ve enfeksiyon olasılığını en aza indirecek özelliklerde olmadı gerekmektedir. Maalesef, bu ürünlerin birçoğunun uzakdoğudan getirtilen muadillleri mevcuttur. Fiyat konusunda maaliyetleri en aza indirebilme ve rekabet şansını arttırabilme çabası, malzeme kalitesinin azaltılarak; bu şekilde alternatif ürünlerin kullanılmasına neden olabilmektedir. Kullanılan bu alternatif muadil malzemelerin fiyatları bazen 10-20 kat daha ucuz olabilmektedir. Aşağıda ideal burun ateli dikiş materyali ve burun içi silikon tampon özelliklerini bulabilirsiniz.

İdeal burun ateli ve burun bandajı nasıl olmalıdır?

 

Burun atelinin önemi 

Burun atelleri, burun estetiği ya da burun kırığı düzeltme işlemleri sonrasında, burun sırtına yerleştirilen ve burnu kalıba alan ürünlerdir. Genellikle en az 7 gün burunda bırakılırlar. Piyasada birçok özellikte burun ateli mevcuttur. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz link >> Burun Ateli Nedir, Ne İşe Yarar, Hangi Çeşitleri Mevuttur?

burun estetiği ameliyatı sonrası bandaj

İdeal burun ateli burun şeklini koruyacak şekilde burun üzerine yayılarak oturmalı, hava alarak burun derisinin olumsuz etkilenmesine engel olmalı ve doku reaksiyonu yapmamalıdır. Aynı şekilde burun bandajı da benze özellikte olmalıdır. Bu nedenle ameliyatlarımda 3M™ Steri-Strip™ bantlarını kullanıyorum.

burun estetiği bandaj

burun estetiği bandaj

Yukarıda, burun estetiği sonrasında, burun ateli yerleştirilmeden önce 3M™ Steri-Strip™ ile bandajlanmış halde burun fotoğrafları görülmektedir.

Burun bandajı, burun ateli

Yukarıda, en sık kullanmayı tercih ettiğim, burun bandajı ve burun ateli  görülmektedir. Açık teknik burun estetiği ameliyatı yapılan hastanın, ameliyat sonrası yapılan 3M ince Steri Strip ile burun bandajı ve termoplastik burun ateli uygulaması sonrası görülmektedir (nazar boncuğunu ayrı olarak yapıştırıyorum :) ). Burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını bulabileceğiniz link >> Burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğrafl 

Silikon splint neden önemlidir?

 

Silikon burun tamponu 

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun içerisine yerleştirilen silikon splintlerin burun içerisinde yapışıklıkların engellenmesi, burun septumunun iki taraflı kalıba alınarak sabitlenmesi ve aynı zamanda burundan nefes almaya olanak sağlaması gibi çeşitli görevleri mevcuttur.

Bu silikon tamponlarının uzakdoğuda üretilen yaklaşık 20 kat daha ucu olan muadillerini görünce şaşırmıştım. Bu yan ürünleri dışarıdan bakınca orijinal olanlarından ayırt edebilmek zor ancak elinize aldığınızdan daha sert olduğunu görebilirsiniz. Silikon splintler, çıkartılırken yumuşak olduklarından çok az sıkıntıya neden olurlar. Burun içerisinde 5-10 gün arası tutulmalarına rağmen pıhtı ve burun kıllarına yapışmazlar.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz link >> Silikon Splint' in Diğer Burun Tamponlarına Göre Üstünlükler

Dikiş materyallerinin önemi

Burun estetiği dikiş materyalleri

Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan dikiş materyallerinden özellikle emilmeyen dikiş materyalleri doku reaksiyonlarına ve ciltte renk değişikliklerine neden olabilmektedir. Son yıllarda kalıcı dikiş materyallerinden ziyade uzun dönemde emilen dikiş materyallerinin kullanılmasının daha uygun olduğu düşünülmektedir. Dikiş materyali olarak piyasada pek çok farklı kalitede ürün bulunmaktadır. Ömür boyu yüzümüzde taşıyacağımız ve yüzün karakteristik görünümüne çok büyük katkı sağlayan burnun şekillendirilmesi ve bu ameliyatın başarılı bir şekilde yapılabilmesi için kullanılan bu malzemelerin seçimi de göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur.

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2

 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha önceden farklı kliniklerde iki kez burun estetiği ameliyatı yapılmış ve gaga buru deformitesi (Polly Beak Deformity) ortaya çıkmış olan hastamıza ofis şartlarında lokal anestezik krem ile burun derisi üzerine masaj yapıldıktan sonra, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren dolgu ile “burun dolgusu uygulaması” yaptık. İşlem öncesi ve işlemden hemen sonraki görselleri videonun sonunda bulabilirsiniz.

Burun Dolgusu

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz linkler:

Bir Tane Daha "Burun Dolgusu Videosu" Yayınladık!
Dolgu Maddesi İle Burun Estetiği
Burun Dolgusu Randevusu
Burun Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları